Aizdevums pret īpašumu

Kaut gan mašīnas ir viens no izplatītākajiem ķīlas variantiem kredīta piekļūšanai, daļa kredītdevēju akceptē arī citus ķīlas veidus. Arvien biežāk naudas aizdevēju mājas lapās, kā iespēja pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Lielākoties tā ir izdevība klientiem, kam agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai esošā finansiālā situācija nav gana pozitīva. Parasti krediti paradniekiem bez kilas nav iespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos gadījumos ir pārāk riskants.

Kā ieķīlājams īpašums var būt gan jau augstāk pieminētā mašīna, gan māja, zeme vai cits īpašums, kura cena ir gana liela, lai atbilstu aizdevuma summai. Naudas aizdevums bez ķīlas tiek piešķirts klientiem ar regulāriem ienākumiem un pozitīvu parādvēsturi, vai arī gadījumos, ja paredzētā kredīta apjoms ir neliels. Tomēr, ja vēlaties iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs iespējami.

Īpašuma ieķīlāšana ir piemērots risinājums klientiem, kuri iepriekš, atrodoties negatīvā finansiālajā situācijā, ir sabojājuši savu kredītinformācijas vēsturi vai nonākuši nemaksātāju reģistrā, jo tādējādi arī šiem klientiem ir iespējams aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk piedāvā plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas vērtība lielākoties ir daudz lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ienākumi, paverot ceļi uz apjomīgākiem aizdevumiem, nodrošinot iespējas pirkt lielākus pirkumus.

Saprotami, šāda veida kredīts arī uzliek daudz riskantākas saistības. Ja nelielus ikdienas kredītus mēdzam ignorēt brīžos, kad pietrūkst finanšu saistību veikšanai, tad, ieķīlājot kaut ko vērtīgu, esam motivētāki savlaicīgi atmaksāt kredītsaistības, lai iegūtu atpakaļ finanšu brīvību. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to neatmaksājam noteiktajā termiņā, lai arī ar nokavējuma izmaksām, varam aizdevumu samaksāt brīdī, kad finanšu situācija paliek labāka. Savukārt, ieķīlājot automašīnu vai dzīvokli, mēs riskējam ieķīlāto īpašumu pazaudēt, ja nenokārtosim esošās saistības tam paredzētajā laikā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas var apmierināt mūsu tā brīža vajadzības, ja plānojam dārgāku pirkumu, bet, ja nevēlamies lieki riskēt ar īpašumu, tad šads aizdevums ir vienīgais risinājums.

Tādēļ, izvēloties aizdevēju, un izanalizējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez ķīlas, allaž jāapzinās mūsu iespējas atmaksāt aizdevumu tam paredzētajā datumā. Aizdevuma apjoms vienmēr būs mazāks par reālo ieķīlātās mantas vērtību, tādēļ, ja neatmaksāsim paredzētos rēķinus, varam zaudēt krietni vairāk.