Kā darbojas Octa apdrošināšana?

Ja ar savu auto vēlies pārvietoties, vajadzīga apdrošināšana. Lai gan obligāta prasība ir tikai Octa apdrošināšana, daudzi autovadītāji piesakās arī Kasko polisei.

Octa apdrošināšana (transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana) ir noteikta ikvienam transporta līdzeklim, kas tiek izmantots ceļu satiksmē. Būtiski arī pieminēt, ka Latvijā slēgtie apdrošināšanas standartlīgumi ir derīgi arī citviet Eiropas Savienībā.

Uz Octa kompensāciju pretendē cietušais, ja avāriju izraisījusi kāda cita persona. Turklāt tā pienākas gan automašīnas īpašniekam vai vadītājam, gan arī pasažierim — pat, ja tas ir atradies negadījumu izraisījušajā transportlīdzeklī. OCTA polise atmaksā gan ar veselību, gan mantu saistītu noradījumu.

Octa polise atlīdzina gan cilvēkam radīto zaudējumu, gan mantiskos zaudējumus. Likums nosaka, ka ir konkrēts limits, kā ietvaros tiek atlīdzināts cietušajam kā materiālā, tā morālā un veselības kaitējuma gadījumā.

Kā veidojas Octa polises cena?

Plānojot iegādāties Octa polisi, jāņem vērā, ka tas, cik apdrošināšana izmaksās, atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, vēlamā termiņa un iepriekšējās autovadītāja pieredzes uz ceļa.
Otrs faktors, kas veido cenu, ir katra apdrošinātāja nosacījumi un cenu politika.

Kasko uz ceļa palīdz justies īpaši droši

Kasko apdrošināšana pasargā auto īpašnieku no neplānotiem izdevumiem situācijās, ja notikusi zādzība vai mašīna ir bojāta. Lai arī Kasko apdrošināšana ir nopērkama dažādu veidu transportlīdzekļiem, nereti Kasko polises tiek kārtotas vieglajām automašīnām. Kasko polise atmaksā zaudējumus , ja ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā vainīgs pats apdrošināšanas ņēmējs. Vairāk uzzini par Kasko te!
Lai arī Kasko visbiežāk ir brīvprātīga, jāielāgo iegādājoties automašīnu līzingā, Kasko apdrošināšana ir obligāta prasība .

Visa būtiskā informācija par apdrošināšanu – internetā

Tiem, kuri plāno apdrošināt savu auto, šobrīd iespējas nav tālu jāmeklē. Apdrošinātāju skaits nav mazs, arī piedāvājums ir bagātīgs. Labā ziņa ir tā, ka visu aktuālo informāciju par labākajiem piedāvājumiem ērti iespējams izlasīt atverot interneta pārlūku.

Viena no vienkāršākajām iespējām, kā uzzināt Kasko un Octa izmaksām, ir izmantot online pieejamo kalkulatoru. Ierakstot tajā visu prasīto informāciju, piemēram, automašīnas reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, uzreiz iegūsi informāciju par paredzētajām Octa vai Kasko izmaksām.

Ievēro, ka, Pateicoties ievērojamai konkurencei, apdrošinātāji spēj piedāvāt vairākus izdevīgus Kasko un Octa polises nosacījumus, tādēļ noteikti svarīgi salīdzināt iespējas , lai izdarītu labāko izvēli.

Kad plāno apdrošināt automašīnu, labākos risinājumus allaž atradīsi internetā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *