KASKO un OCTA polise Jūsu sirdsmieram un drošībai

Ikvienam var gadīties kļūt par negadījuma izraisītāju vai cietušo. Lai minētās situācijas risinātu, ir ieviestas KASKO polise un OCTA polise jeb sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Tikai 20 gadu laikā Latvijā ir izdevies izveidot pilnvērtīgi funkcionējošu “octas” cenas un pakalpojums ikvienam – “auto apdrošināšana” sistēmu, kas nodrošina, ka tā ir kļuvusi par obligātu un pieprasītu pakalpojumu. Jāuzsver, ka “octas” cenas ir zemas, pateicoties tirgus regulēšanai.

Iepazīstiet “octas” tuvāk: trīs pakalpojuma OCTA polise apdrošināšanas līgumu veidi

Līdz ar iestāšanos Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ) un Eiropas Savienībā, uz Latviju ir attiecināmi visi noteikumi un regulas, piemēram, auto apdrošināšana, kas pārējās dalībvalstīs. Tas ir atvieglojis darbības , ko veic apdrošināšanas kompānijas, jo ir noteikti vienoti noteikumi un auto apdrošināšana, lietojot “octas cenas” var tikt īstenota, īstenojot kādu no 3 apdrošināšanas veidiem:

standartlīgums jeb KASKO vai OCTA polise;

robežapdrošināšanas līgums;

“Zaļā karte” jeb starptautiskais apdrošināšanas līgums.

Netērējiet vairāk – iegādājieties tās nepārmaksājot– “octas” cenas nav nemainīgas!

Iespēja nopirkt pakalpojumu “OCTA polise” eketroniskajā vidē – risinājums steidzīgajiem

1997.gadā Latviju sasniedza Eiropas Savienības rekomendācijas obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas jomā un tika ieviesta auto apdrošināšana jeb OCTA polise un KASKO polise. Tā paredzēja, ka apdrošināšanas prēmijas lielumu nosaka apdrošinātājs, ievērojot transportlīdzekļa veidu, izmantošanas mērķi un citus riskus ietekmējošus faktorus. Līdz ar brīdi, kad tapa pieejamas “octas” cenas:

palielinājās apdrošinātāja atbildības limiti;

tika aktualizēta emocionālo zaudējumu atmaksa;

Latvijā noslēgtie standarta, robežapdrošināšanas un zaļās kartes līgumi ir spēkā visā ES un ārpus tās;

tika noteikta apdrošinājuma ņēmēja un apdrošinātāja atbildība un pienākumi.

Tā kā brīvais tirgus uzņēma apgriezienus, valsts monopolstāvokļa mazināšana šajā jomā bija ekonomiski efektīva un pamatota un visi ieguva – gan valsts, gan autovadītāji.

Tagad ikviens var salīdzināt KASKO un OCTA cenas Latvijā

Apskatītie aspekti ir ļoti būtiski, īpaši jau tiem autovadītājiem, kas nonāk situācijā, kad ir jāiegādājas jauna auto apdrošināšana jeb KASKO un OCTA polise vai tiek kārtota dokumentācija jauna auto iegādei. Lai polises cena būtu adekvāta braukšanas manierei, jāņem vērā, ka visbiežāk kritēriji, pēc kuriem tiek noteikta KASKO un OCTA cenas, ir:

auto tehniskais stāvoklis un atbilstība kādai no Bonus-malus klasēm;

auto veids un marka;

mašīnas pilna masa;

auto nobraukums gadā;

satiksmes intensitāte;

apdrošināšanas termiņš.

Līdz ar to, izmantojot apdrošināšanas kalkulatoru, KASKO un OCTA cenas ir viegli aprēķināmas un skaidras. To, protams, ir veicinājis arī brīvais tirgus un konkurences paaugstināšanās OCTA polišu jomā.

Izvēlieties drošības spilvenu – KASKO (pie partneriem) un OCTA polise nodrošinās, ka ceļu satiksmes negadījuma laikā radušos zaudējumus apmaksās no “octas fonda” līdzekļiem. Ieskatieties LTAB.LV un izvēlieties OCTA jeb pakalpojumu “auto apdrošināšana”, kas atbilst Jūsu vajadzībām!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *