Naudas aizdošana paziņām un draugiem

Par naudas aizdošanu un saviem draugiem cilvēki izsakās dažādi. Protams, daudz kas ir atkarīgs no summas, kādu grasāties aizdot vai no cilvēka, kuram šo summu esiet gatavs dot. Nereti, dēļ naudas lietām un problēmām sanāk sabojāt attiecības ar saviem draugiem, tieši tāpēc ļoti daudzi cilvēki izvairās no tādiem draugiem, kuri ir pieraduši regulāri aizņemties naudu, jo agrāk vai vēlāk nāksies sabojāt attiecības ar šo cilvēku.

Saistībā ar naudas lietām un aizdošanu draugiem ir viens labs stāsts no dzīves. Divi labākie draugi 1996. gadā, viens otru jau pazīst vairāk, kā 20 gadus. Vienam no viņiem pieder ford escort, kas tajā laikā bija viena no ekskluzīvākajām automašīnām. Viņš piedāvāja šo mašīnu pārdot savam labākajam draugam un izmaksu. Protams, ka viņa draugs tam piekrita, taču bija viens svarīgs nosacījums. Kamēr automašīna nav izmaksāta, tikmēr šo mašīnu varēs lietot abi. Mazliet vēlāk, kad puse no automašīnas vērtības jau bija izmaksāta, automašīnas pārdevējs iebrauca grāvī un sabojāja mašīnas priekšējo spārnu pasažieru pusē. Mašīnu protams viņam nācās labot, jo nevar taču savam labākajam draugam pārdot tādu automašīnu. Tomēr, kad runā gāja par specifiskām detaļām, kuras tad viņš labos un, kuras nē, sākas nopietnas problēmas. Kā nekā ja automašīna ir cietusi avārijā, liela daļa no svarīgām detaļām, ir bojātas. Un pašās beigās vēl sākās problēmas ar to, ka automašīna ir jāpārkrāso pilnībā, nevis tikai priekšējais spārns, jo tonis parasti mazliet atšķiras, taču arī tur, netika rasts kompromiss.

Lūk, šāds stāsts no dzīves par to, kāpēc nevajadzētu ar draugiem iesaistīties naudas lietās. Ja arī kādreiz pārdod automašīnu vai kādu elektrisko iekārtu, tad norēķinoties uzreiz un bez nekādiem neadekvātiem nosacījumiem. Es taču neiešu pie tevis gatavot, tikai tāpēc, ka tu vēl neesi man izmaksājis visu naudu par manu plīti? Tā kā vienmēr ir jābūt uzmanīgiem, kad runa ir par nopietnām naudas summām, draugu lokā. Es pieļauju, ka katram no mums, ir kāds stāsts par to kā mazliet vai pilnībā sabojājās attiecības ar kādu no draugiem tikai naudas dēļ. Protams, cilvēki ir dažādi, tāpēc ir rūpīgi jāizvērtē, kam un cik daudz tu esi gatavs aizdot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *